Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Ştiri  Sageata  Festivalul de film B-EST, 2012

Programul Festivalului Internaţional de Film Bucureşti, 2012


Comunicat de presă

martie 2012
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Luni, 19 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 19:00 - Ceremonia de deschidere
Izvorul femeilor / La source des femmes
Regia Radu Mihăileanu, 136 min.
În prezenţa regizorului
 
Marţi, 20 martie 2012
 
UNATC
ora 11:30
Masterclass Radu Mihăileanu
 
Cinema Studio
ora 17:00
Hanezu, spiritul munţilor
Regia Naomi Kawase, 90 min.
ora 19:00
Şapte opere de milostenie / Sette opere di misericordia
Regia Gianluca & Massimiliano de Serio, 103 min.
în prezenţa echipei
ora 21:00
Trebuie să vorbim despre Kevin / We Need to Talk about Kevin
Regia Lynne Ramsay, 112 min.
 
Sala Elvira Popescu
ora 18:00
Uriaşii / Les geants
Regia Bouli Lanners, 84 min.
ora 20:00
Izvorul femeilor / La source des femmes
Regia Radu Mihăileanu, 136 min.
În prezenţa regizorului
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 19:00
Detectivul Dee şi misterul flăcării fantomă / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Regia Tsui Hark, 122 min.

Miercuri, 21 martie 2012

Cinema Studio
ora 16:00
Ucigaşul / The Murderer
Regia Na Hong-jin, 140 min.
ora 19:00
Regia Vincent Garenq, 101 min.
ora 21:00
Frumoasa adormită / Sleeping Beauty
Regia Julia Leigh, 101 min.
 
Sala Elvira Popescu
ora 18:00
Trebuie să vorbim despre Kevin / We Need to Talk about Kevin
Regia Lynne Ramsay, 112 min.
ora 20:00
Hotelul Marigold / The Best Exotic Marigold Hotel
Regia John Madden, 124 min.
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 19:00
Uriaşii / Les geants
Regia Bouli Lanners, 84 min.
ora 21:00
Ochii Juliei / Los ojos de Julia
Regia Guillem Morales, 117 min.
 
Joi, 22 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 16:00
Stanley Kubrick: A Life in Pictures
Regia Jan Harlan, 137 min.
în prezenţa regizorului
ora 18:30
Lansare de carte
Tudor Caranfil - Vârstele peliculei, volumul 5
Sala de Marmură
ora 19:00
Martha Marcy May Marlene
Regia Sean Durkin, 101 min.
ora 21:00
Crimele din Snowtown
Regia Justin Kurzel, 120 min.
 
Sala Elvira Popescu
ora 18:00
Presupus vinovat / Présumé coupable
Regia Vincent Garenq, 101 min.
ora 20:00
Şapte opere de milostenie / Sette opere di misericordia
Regia Gianluca & Massimiliano de Serio, 103 min.
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 19:00
Frumoasa adormită / Sleeping Beauty
Regia Julia Leigh, 101 min.
ora 21:00
Hotelul Marigold / The Best Exotic Marigold Hotel
Regia John Madden, 124 min.
 
Vineri, 23 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 13:00
Romanian Travelling - Sarah Grimmer
Lovebox (10 min.)
Your Turn (5 min.)
În prezenţa regizoarei
ora 14:00
Strălucirea / The Shining
Regia Stanley Kubrick, 119 min.
Versiune restaurată digital
ora 17:00
Submarine
Regia Richard Ayoade, 97 min.
ora 19:00
Toată lumea din familia noastră
Regia Radu Jude, 108 min.
În prezenţa echipei
ora 21:30
Ţinutul însângerat / Red State
Regia Kevin Smith, 86 min.
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 16:00
Detectivul Dee şi misterul flăcării fantomă / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Regia Tsui Hark, 122 min.
ora 19:00
Presupus vinovat / Présumé coupable
Regia Vincent Garenq, 101 min.
ora 21:00
Ucigaşul / The Murderer
Regia Na Hong-jin, 140 min.
 
Sâmbătă, 24 martie 2012

Cinema Studio
ora 11:00
Martha Marcy May Marlene
Regia Sean Durkin, 101 min.
ora 13:00
Barry Lyndon
Regia Stanley Kubrick, 184 min.
versiune restaurată digital
ora 17:00
Vânătorii de Capete / Headhunters
Regia Morten Tyldum, 100 min.
ora 19:00
Tyrannosaur
Regia Paddy Considine, 91 min.
ora 21:00
Ruşine / Shame
Regia Steve McQueen, 101 min.

Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 12:00
Băieţii din strada Pal
Regia Endre Bohem & Zoltan Fabri, 110 min
Pere sălbatice
Regia Judit Felvideki, 75 min
ora 16:00
Toată lumea din familia noastră
Regia Radu Jude, 108 min.
ora 18:00
Ţinutul însângerat / Red State
Regia Kevin Smith, 86 min.
ora 20:00
Crimele din Snowtown
Regia Justin Kurzel, 120 min.

Movieplex - Plaza Romania
ora 17:00
Hugo
Regia Martin Scorsese, 126 min

Duminică, 25 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 11:00
Soare înşelător 3
Regia Nikita Mihalkov, 157 min.
ora 14:00
Portocala mecanică / A Clockwork Orange
Regia Stanley Kubrick, 137 min.
Versiune restaurată digital
ora 19:00  
Ceremonia de închidere
This Must Be the Place
Regia Paolo Sorrentino, 118 min.

Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 12:00
Fiica nimănui
Regia Judit Elek & Laszlo Ranody, 75 min
Vuk
Regia Attila Dargay, 79 min
ora 15:00
Tyrannosaur
Regia Paddy Considine, 91 min.
ora 17:00
Vânătorii de Capete / Headhunters
Regia Morten Tyldum, 100 min.
ora 19:00
Submarine
Regia Richard Ayoade, 97 min.
ora 21:00
Ruşine / Shame
Regia Steve McQueen, 101 min.


Descarcă broşura Festivalului Internaţional de Film "Bucureşti", 2012 aici..



 Toate articolele despre Festivalul de film B-EST, 2012


0 comentarii

Spacer Spacer