Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Ştiri  Sageata  Festivalul de film documentar Astra Film Fest, 2012

Programul Festivalului de film documentar Astra Film Festival, 2012


Comunicat de presă

octombrie 2012
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Proiecţiile au loc la Casa de Cultură a Sindicatelor din Sibiu, str. Emil Cioran nr. 1, în trei săli: "John Marshall", "Mircea Săucan" şi "Studio".

Luni, 15 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 08:30 - ESPERANTO, COPIII APEI. Artur şi algele verzi - Bretania - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 09:00 - CUM SE FABRICĂ, ep. 20 - Astra Film Junior - 2003 - 24 min
ora 18:00 - SATUL DE DEMULT - Dumitru Budrala - România - 2012 - 41 min
ora 18:45 - DESCHIDEREA OFICIALĂ
ora 19:00 - CONCERT FLOEX, Cehia

Sala Mircea Săucan
ora 10:00 - ESPERANTO, COPIII APEI. Artur şi algele verzi - Bretania - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 10:30 - CUM SE FABRICĂ, ep.20 - Astra Film Junior - 2003 - 24 min

Marţi, 16 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 08:30 - ESPERANTO, COPIII APEI. Stanislas şi pădurea de mangrove - Senegal - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 09:00 - CUM SE FABRICĂ, ep.56 - Astra Film Junior - - 2005 - 24 min
ora 12:00 - BOTTLED LIFE - Eco Cinematograff - Urs Schnell - Elveţia, Germania - 2012 - 90 min
ora 14:00 - BACK TO THE SQUARE - International - Petr Lom - Norvegia - 2012 - 83 min
ora 16:00 - DUPĂ TĂCERE CEEA CE NU E ROSTIT NU EXISTĂ? - AFTER THE SILENCE WHAT REMAINS UNSAID DOES NOT EXIST? - România - Vanina Vignal - Franţa, România - 2012 - 96 min
ora 18:00 - FUGA DIN RAI - HEAVENLY RUN - Made in România - STELIAN TĂNASE - România - 2010 - 88 min
ora 20:00 - TURN OFF THE LIGHTS - România - Ivana Mladenovic - România - 2012 - 71 min
ora 21:30 - VORBITOR - VISITING ROOM - România - Radu Muntean, Alexandru Baciu - România - 2011 - 62 min
ora 23:00 - STAFF ENTRANCE - International - Manuela Frésil - Franţa - 2011 - 59 min

Sala Mircea Săucan
ora 10:00 - ESPERANTO, COPIII APEI. Stanislas şi pădurea de mangrove - Senegal - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 10:30 - CUM SE FABRICĂ, ep. 56 - Astra Film Junior - (none) - 2005 - 24 min
ora 12:00 - CORVIN VARIATIONS - Eco Cinematograff - Klara Trencsenyi - Ungaria - 2011 - 39 min
ora 13:00 - SILENT SNOW - Eco Cinematograff - Jan van den Berg - Olanda - 2011 - 71 min
ora 14:30 - SOMEONE TO HUM WITH - Student - Itay Zur - Israel - 2011 - 41 min
ora 15:30 - GANGSTER PROJECT - Student - Teboho Edkins - Germania, Africa de Sud - 2011 - 54 min
ora 17:00 - FAMILY MEALS - International - Dana Budisavljevic - Croaţia - 2011 - 49 min
ora 18:00 - SUMNA'S LETTER - Made in România - Hadar Kleinman- Zadock - Israel - 2012 - 54 min
ora 19:00 - DOINA GROPARILOR - DIGGING FOR LIFE - Made in România - Pavel Cuzuioc - România - 2011 - 55 min
ora 20:30 - THE SHAMANS' REVENGE - International - Laetitia Merli - Franţa - 2011 - 54 min
ora 22:00 - SOLAR ECLIPSE - International - Martin Marecek - Cehia - 2011 - 81 min

Sala Studio
ora 19:00 - BOTIZA - Made in România - Frédéric Gonseth - Elveţia - 2012 - 98 min

Miercuri, 17 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 08:30 - ESPERANTO, COPIII APEI. Rachid şi seceta - Maroc - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 09:00 - CUM SE FABRICĂ, ep. 185 - Astra Film Junior - (none) - 2006 - 24 min
ora 12:00 - CRUCILE FABRICILOR SECULARE - CROSSES OF THE SECULAR PLANTS - Made in România - Gabriela Baiardi - România - 2011 - 37 min
ora 13:00 - NOOSFERA - România - Artchil Khetagouri, Ileana Stănculescu - România - 2011 - 55 min
ora 14:30 - COMMON GROUND - România - Anne Schiltz, Charlotte Grégoire - Belgia - 2012 - 82 min
ora 16:30 - BALUL ŢIGANILOR - Made in România - Alfred Bulai - România - 2012 - 38 min
ora 17:30 - ADEVĂRUL DESPRE HOLOCAUST - THE TRUTH ABOUT THE HOLOCAUST - Made in România - Florin Cioabă - România - 2012 - 45 min
ora 18:30 - HELPING MIHAELA - România - Hanna Maylett - Finlanda - 2011 - 96 min
ora 20:30 - METRO - International - Guilherme Hoffmann - Franţa, Brazilia - 2011 - 60 min
ora 22:00 - THE TUNDRA BOOK. A TALE OF VUKVUKAI, THE LITTLE ROCK - International - Aleksei Vakhrushev - Rusia - 2011 - 105 min

Sala Mircea Săucan
ora 10:00 - ESPERANTO, COPIII APEI. Rachid şi seceta - Maroc - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 10:30 - CUM SE FABRICĂ, ep.185 - Astra Film Junior - (none) - 2006 - 24 min
ora 12:00 - 28 DAYS ON THE MOON - Student - Eda Elif Tibet - Turcia - 2012 - 30 min
ora 12:30 - THE CHESS PLAYERS - Student - Stephan Hilpert - Germania - 2012 - 56 min
ora 14:00 - THE STREET MUSICIAN - Student - Mihai Andrei Leaha - România - 2012 - 17 min
ora 14:30 - CAMP - Student - Tomasz Jeziorski - Polonia - 2012 - 19 min
ora 15:00 - LIUDIANS - Student - Xenia Okhapkina - Rusia - 2011 - 17 min
ora 15:30 - STREMŢ 89 - Student - Anda Puşcaş, Dragos Dulea - România - 2012 - 14 min
ora 16:00 - URBAN BESTIARY - Student - Jorge Corral, Ester Angrill, Neus Escoda, Enrique Lopez-Abrego, Silvia Pérez, Rebeca Cervantes - Spania - 2011 - 27 min
ora 17:00 - SKOLLIALES - Student - Haukur Sigurdsson - Norvegia - 2012 - 30 min
ora 18:00 - THE CUT - Student - Beryl Magoko - Uganda - 2012 - 43 min
ora 22:00 - STAFF ENTRANCE - International - Manuela Frésil - Franţa - 2011 - 59 min

Sala Studio
ora 18:00 - CAI SĂLBATICI - GONE WILD - Eco Cinematograff - Dan Curean - România - 2012 - 84 min
ora 20:00 - GUTUIUL JAPONEZ - THE JAPANESE QUINCE TREE - Made in România - Mara Trifu - România - 2012 - 21 min
ora 20:30 - SATUL DE MARMURĂ - THE MARBLE VILLAGE - Made in România - Ioana Dorobanţu - România, M. Britanie - 2011 - 21 min
ora 21:00 - FERICIRI - BLESSINGS - Made in România - Dite Dinesz - România - 2011 - 24 min
ora 22:00 - BACK TO THE SQUARE - International - Petr Lom - Norvegia - 2012 - 83 min

Joi, 18 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 08:30 - ESPERANTO, COPIII APEI. Clyd şi coralii - Guadelupa - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 09:00 - CUM SE FABRICĂ, ep. 77 - Astra Film Junior - 2009 - 24 min
ora 13:00 - CHEMERICAL - Astra Film Junior - Andrew Nisker - Canada - 2009 - 75 min
ora 15:00 - CAI SĂLBATICI - GONE WILD - Eco Cinematograff - Dan Curean - România - 2012 - 84 min
ora 17:00 - PHNOM PENH LULLABY - International - Pawel Kloc - Polonia - 2011 - 98 min
ora 19:00 - TOXIC - POISONED - Eco Cinematograff - Andrei Sota - România - 2011 - 86 min
ora 21:00 - MAMA ILLEGAL - Familia - ED Moschitz - Austria - 2011 - 102 min
ora 22:30 - CHERNOBYL FOREVER - Eco Cinematograff - Alain de Halleux - Franţa, Belgia - 2011 - 56 min

Sala Mircea Săucan
ora 10:00 - ESPERANTO, COPIII APEI. Clyd şi coralii - Guadelupa - Astra Film Junior - Franţa - 2012 - 26 min
ora 10:30 - CUM SE FABRICĂ, ep. 77 - Astra Film Junior - (none) - 2009 - 24 min
ora 12:00 - ARIA - NonCompetitive - Vlad Druc - R. Moldova - 2011 - 72 min
ora 14:00 - MY KOSHER SHIFTS - Student - Iris Zaki - M. Britanie - 2011 - 22 min
ora 14:30 - SIE SPIELEN DAZWISCHEN - ACTING BETWIXT AND BETWEEN - Student - Maria Gans - Elveţia - 2011 - 39 min
ora 15:30 - THE LAST STREET - Student - Rasmus Sievers, Marina Monsonís - Germania, Spania - 2011 - 60 min
ora 17:00 - ÎNTR-O FURTUNĂ. INSULA - WITHIN A TEMPEST. THE ISLAND - România - Laurenţiu Damian - România - 2012 - 66 min
ora 18:15 - CORPUS - Portret - Laurenţiu Damian - România - 2011 - 36 min
ora 22:00 - AFTER THE SILENCE WHAT REMAINS UNSAID DOES NOT EXIST? - DUPĂ TĂCERE CEEA CE NU E ROSTIT NU EXISTĂ? - România - Vanina Vignal - Franţa, România - 2012 - 96 min

Sala Studio
ora 10:30 - BALUL ŢIGANILOR - THE GYPSY BALL - Made in România, Masterclass - Alfred Bulai - România - 2012 - 38 min
ora 11:15 - ADEVĂRUL DESPRE HOLOCAUST - THE TRUTH ABOUT THE HOLOCAUST - Made in România, Masterclass - Florin Cioabă - România - 2012 - 45 min
ora 12:00 - HELPING MIHAELA - România, Masterclass - Hanna Maylett - Finlanda - 2011 - 96 min
ora 17:00 - CAMP - Student - Tomasz Jeziorski - Polonia - 2012 - 19 min
ora 17:30 - LIUDIANS - Student - Xenia Okhapkina - Rusia - 2011 - 17 min
ora 18:00 - THE STREET MUSICIAN - Student - Mihai Andrei Leaha - România - 2012 - 17 min
ora 18:30 - SKOLLIALES - Student - Haukur Sigurdsson - Norvegia - 2012 - 30 min
ora 19:30 - BACK TO EARTH - Eco Cinematograff - Pierre Lacourt - Elveţia - 2011 - 92 min
ora 21:30 - COMMON GROUND - România - Anne Schiltz, Charlotte Grégoire - Belgium - 2012 - 82 min

Vineri, 19 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 12:00 - SNOW - Eco Cinematograff - August Pflugfelder - Germania - 2012 - 75 min
ora 14:00 - BACK TO EARTH - Eco Cinematograff - Pierre Lacourt - Elveţia - 2011 - 92 min
ora 16:00 - CORVIN VARIATIONS - Eco Cinematograff - Klara Trencsenyi - Ungaria - 2011 - 39 min
ora 17:00 - AICI... ADICĂ ACOLO - HERE... I MEAN THERE - România - Laura Căpăţână-Juller - România - 2012 - 76 min
ora 19:00 - ROŞIA MONTANĂ, ROWN ON THE BRINK - Eco Cinematograff - Fabian Daub - Germania, România - 2012 - 92 min
ora 21:00 - PIEPTURI GOALE ŞI BUZUNARE PLINE - EMPTY HEARTS AND FULL WALLETS - România - Cornel Mihalache - România - 2011 - 52 min
ora 22:00 - CONCERT DVA, Cehia

Sala Mircea Săucan
ora 12:00 - MY KOSHER SHIFTS - Student - Iris Zaki - M. Britanie - 2011 - 22 min
ora 12:30 - STREMŢ 89 - Student - Anda Puşcaş, Dragos Dulea - România - 2012 - 14 min
ora 13:00 - URBAN BESTIARY - Student - Jorge Corral, Ester Angrill, Neus Escoda, Enrique Lopez-Abrego, Silvia Pérez, Rebeca Cervantes - Spania - 2011 - 27 min
ora 14:00 - A LETTER TO DAD - Student - Srdjan Keca - Serbia, M. Britanie - 2011 - 48 min
ora 15:00 - MILES APART - Student - Ling Lee - M. Britanie - 2011 - 43 min
ora 16:00 - GANGSTER PROJECT - Student - Teboho Edkins - Germania, Africa de Sud - 2011 - 54 min
ora 17:00 - 28 DAYS ON THE MOON - Student - Eda Elif Tibet - Turcia - 2012 - 30 min
ora 18:00 - THE CHESS PLAYERS - Student - Stephan Hilpert - Germania - 2012 - 56 min
ora 19:30 - THE CUT - Student - Beryl Magoko - Uganda - 2012 - 43 min
ora 20:30 - SOMEONE TO HUM WITH - Student - Itay Zur - Israel - 2011 - 41 min
ora 21:30 - SIE SPIELEN DAZWISCHEN - ACTING BETWIXT AND BETWEEN - Student - Maria Gans - Elveţia - 2011 - 39 min
ora 22:30 - TURN OFF THE LIGHTS - România - Ivana Mladenovic - România - 2012 - 71 min

Sala Studio
ora 13:30 - METRO - International - Guilherme Hoffmann - Franţa, Brazilia - 2011 - 60 min
ora 15:00 - NOOSFERA - România - Artchil Khetagouri, Ileana Stănculescu - România - 2011 - 55 min
ora 18:30 - HE THINKS HE'S THE BEST - International - Maria Kuhlberg - Suedia - 2011 - 58 min
ora 20:00 - BOTTLED LIFE - Eco Cinematograff - Urs Schnell - Elveţia, Germania - 2012 - 90 min
ora 22:00 - THE TUNDRA BOOK. A TALE OF VUKVUKAI, THE LITTLE ROCK - International - Aleksei Vakhrushev - Rusia - 2011 - 105 min

Sâmbătă, 20 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 11:00 - SILENT SNOW - Eco Cinematograff - Jan van den Berg - Olanda - 2011 - 71 min
ora 12:30 - THE SHAMANS' REVENGE - International - Laetitia Merli - Franţa - 2011 - 54 min
ora 14:00 - FAMILY MEALS - International - Dana Budisavljevic - Croatia - 2011 - 49 min
ora 15:00 - SOLAR ECLIPSE - International - Martin Marecek - Cehia - 2011 - 81 min
ora 16:30 - JEROME JEROME - International - Peter Lataster - Olanda - 2011 - 73 min
ora 18:00 - EGGS FOR LATER - Familia - Marieke Schellart - Olanda - 2011 - 50 min

ora 19:30 - GALA DE DECERNARE A PREMIILOR
ora 21:00 - CONCERT

Sala Mircea Săucan
ora 12:00 - DRACO - CHIPURILE DE PIATRĂ - DRACO - THE STONE FACES - Dacii - Octavian Repede - România - 2012 - 44 min
ora 13:00 - DACII - ADEVĂRURI TULBURĂTOARE - DACIANS - UNSETTLING TRUTHS - Dacii - Daniel Roxin - România - 2012 - 60 min
ora 14:00 - DECODING DACIA: România'S LOST HERITAGE - Dacii - Kyle Brandse - S.U.A. - 2012 - 50 min
ora 15:00 - THE LAST STREET - Student - Rasmus Sievers, Marina Monsonís - Germania, Spania - 2011 - 60 min
ora 16:30 - SNOW - Eco Cinematograff - August Pflugfelder - Germania - 2012 - 75 min
ora 18:00 - CHERNOBYL FOREVER - Eco Cinematograff - Alain de Halleux - Franţa, Belgia - 2011 - 56 min
ora 21:00 - PRODIGAL SONS - Familia - Kimberly Reed - S.U.A. - 2010 - 86 min

Sala Studio
ora 11:00 - A LETTER TO DAD - Student - Srdjan Keca - Serbia, M. Britanie - 2011 - 48 min
ora 12:00 - MILES APART - Student - Ling Lee - M. Britanie - 2011 - 43 min
ora 13:00 - HE THINKS HE'S THE BEST - International - Maria Kuhlberg - Suedia - 2011 - 58 min
ora 15:00 - AICI... ADICĂ ACOLO - HERE... I MEAN THERE - România - Laura Căpăţână-Juller - România - 2012 - 76 min
ora 16:30 - PIEPTURI GOALE ŞI BUZUNARE PLINE - EMPTY HEARTS AND FULL WALLETS - România - Cornel Mihalache - România - 2011 - 52 min
ora 18:00 - VORBITOR - VISITING ROOM - România - Radu Muntean, Alexandru Baciu - România - 2011 - 62 min
ora 21:00 - PHNOM PENH LULLABY - International - Pawel Kloc - Polonia - 2011 - 98 min

Duminică, 21 octombrie 2012

Sala John Marshall
ora 21:00 - PHNOM PENH LULLABY - International - Pawel Kloc - Polonia - 2011 - 98 min
ora 13:00 - ROŞIA MONTANĂ, ROWN ON THE BRINK - Eco Cinematograff - Fabian Daub - Germania, România - 2012 - 92 min
ora 15:00 - ARIA - NonCompetitive - Vlad Druc - R. Moldova - 2011 - 72 min
ora 17:00 - SUMNA'S LETTER - Made in România - Hadar Kleinman- Zadock, xxx - Israel - 2012 - 54 min
ora 18:00 - TOXIC - POISONED - Eco Cinematograff - Andrei Sota - România - 2011 - 86 min
ora 20:00 - EGGS FOR LATER - Familia - Marieke Schellart - Olanda - 2011 - 50 min
ora 21:00 - JEROME JEROME - International - Peter Lataster - Olanda - 2011 - 73 min

Sala Mircea Săucan
ora 14:00 - 21:00 - Premiile ASTRA FILM FESTIVAL 2012
 




 Toate articolele despre Festivalul de film documentar Astra Film Fest, 2012


0 comentarii

Spacer Spacer