Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Ştiri  Sageata  Festivalul Internaţional de film NexT, 2013

Programul NexT, 2013


Comunicat de presă

aprilie 2013
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Programul NexT, 2013

Wednesday, April 10 / Miercuri, 10 aprilie 2013

Cinema Studio
19.00 - 19.30: Opening Gala / Gala de deschidere

19.30 - 22.00: Competition I + Q & A / Competiţie I + Q & A
Şanţul / The Ditch, regia / by Adrian Silişteanu, România, 2012, 18 min
Pasăre de curte / Yardbird, regia / by Michael Spiccia, Australia, 2012, 14 min
Cusătoreasa / The Bungled Child / La Ravaudeuse, regia / by Simon Filliot, France, 2012, 9 min
Foame / Eat, regia / by Moritz Krämer, Germany, 2012, 7 min
Fotoliul / The Chair, regia / by Grainger David, USA, 2012, 12 min
Panihida, regia / by Ana-Felicia Scutelnicu, Republic of Moldova/Germany, 2012, 59 min

Cinema Corso
20.30 - 22.00: NexT Generation
Invadatorul / The Invader / L'Envahisseur, regia / by Nicolas Provost, Belgium, 2011, 95 min

Thursday, April 11 / Joi, 11 aprilie

Cinema Studio
17.00 - 19.30: Competition II + Q & A / Competiţie II + Q & A
Tura de noapte / Night Shift, regia / by Zia Mandviwalla, New Zeeland, 2012, 15 min
Ovo, regia / by Eva Pervolovici, France, 2013, 12 min
Fetiţa cu dădaca mecanică / The Girl with the Mechanical Maiden, regia / by Andrew Legge, Ireland, 2012, 16 min
Betoniera / The Cement Mixer, regia / by Liviu Săndulescu, România, 2012, 15 min
Mister / Mistery / Misterio, regia ' by Chema García Ibarra, Spain, 2012, 12 min
Şi viii plâng / The Living Cry Too / Os Vivos Tambem Choram, regia / by Basil Da Cunha, Switzerland / Portugal, 2012, 30 min
Sunt o femeie independentă / I'm a Self Made Woman / Ja sam svoj zivot poslozila, regia / by Sonja Tarokic, Croatia, 2012, 27 min

20.00 - 22.30: Competition III + Q & A / Competiţie III + Q & A
Marion, regia / by Julian Zuazo, Spain, 2012, 18 min
Pălmuiala / The Dickslap / La Bifle, regia / by Jean-Baptiste Saurel, France, 2012, 25 min
În timp ce flăcările se înălţau / As the Flames Rose / O Que Arde Cura, regia / by João Rui Guerra da Mata, Portugal, 2012, 27 min
În acvariu / In the Fishtank, regia / by Tudor Cristian Jurgiu, România, 2012, 21 min
Kaiser & König, regia / by Timon Modersohn, Germany, 2012, 37 min

Cinema Corso
15.00 - 17.00: Competition I (Rerun) / Competiţie I (Reluare)
Şanţul / The Ditch, regia / by Adrian Silişteanu, România, 2012, 18 min
Pasăre de curte / Yardbird, regia / by Michael Spiccia, Australia, 2012, 14 min
Cusătoreasa / The Bungled Child / La Ravaudeuse, regia / by Simon Filliot, France, 2012, 9 min
Foame / Eat, regia / by Moritz Krämer, Germany, 2012, 7 min
Fotoliul / The Chair, regia / by Grainger David, USA, 2012, 12 min
Panihida, regia / by Ana-Felicia Scutelnicu, Republic of Moldova/Germany, 2012, 59 min

17.30 - 20.00: Festival Friends I + Q & A / Prietenii Festivalului I + Q & A
Dialoguri terapeutice / Therapeutical Conversations, regia / by Andrei Georgescu, România, 2012, 14 min
În lesă / Resen / Dog Leash, regia / by Eti Tsicko, Israel, 2012, 26 min
Reuniune de familie / Family Reunion, regia / by Florina Dumitrache, România, 2012, 13 min
Florida, regia / by Catalina Molina, Austria, 2012, 7 min
Santinela / The Doorman, regia / by Pau Camarasa, Spania, 2012, 7 min
Tizi / Namesakes, regia / by Mircea Nestor, România, 2012, 30 min
The Doge's Palace, regia / by Julia Groszek, România, 2013, 27 min

20.30 - 22.30: Comedy Night
Dragon Baby, regia / by Patrick Boivin, Canada, 2012, 2 min
Pastila fericirii / The Pill of Happines, regia / by Cecilia Felmeri, România, 2012, 12 min
Studii despre isterie / Studies on Hysteria, regia / by Gabriel Borgetto, Bernd Faass, Matthias Bäuerle, Germany, 2012, 8 min
Relaxează-te, s-a terminat / Relax, It's Over, regia / by Adam Brodie, Dave Derewlany, Canada, 2011, 3 min
Cedric & Hope, regia / by Pierce Davison, Australia, 2012, 13 min
Luminaris, regia / by Juan Pablo Zaramella, Spain, 2011, 6 min
Cod roşu / Red Code, regia / by Hanno Höfer, România, 2012, 10 min
Cogito ergo scrum / Cogito Ergo Shoot!, regia / by Adel Oberto, Marea Britanie, 2012, 6 min
Câinii verzi / The Green Dogs / Les Chiens verts, regia / by Mathias Rifkiss, Colas Rifkiss, France, 2012, 20 min
O coafură la înălţime / Flight of the Pompadour, regia / by Karan Kandhari, Marea Britanie, 2012, 8 min
Regizat de / Directed by, regia / by Alban Mench, France, 2012, 18 min
Bigshot, regia / by Maurice Huvelin, France, 2012, 5 min

Café Verona Cărtureşti
10.00 - 11.30: Marketing and Film Distribution / Marketing şi distribuţie de film
How to charm a world sales agent. The involvement of the director in the world sales process. / Cum să convingi un distribuitor internaţional. Implicarea regizorului în procesul de distribuţie. Thorsten Ritter (Beta Cinema), Virginie Devesa (Alpha Violet), Ileana Cecanu (Transilvania Film), Ada Solomon

12.00 - 13.00: Road to the Oscars / Drumul către Oscar
Chris Tidman (Shorts International)

13.30 - 14.30: MEDIA Desk România
Programul MEDIA (2007-2013) al UE. Prezent şi perspective. / MEDIA Programme of the EU (2007 - 2013). Present and perspectives. Valentina Miu (MEDIA Desk România)

Friday, April 12 / Vineri, 12 aprilie 2013

Cinema Studio
17.30 - 20.00: Competition IV + Q & A / Competiţie IV + Q & A
.SRT /.SUB, regia / by Jossie Malis Álvarez, Chile, 2012, 15 min
Noapte bună / Good Night, regia / by Muriel d'Ansembourg, Marea Bitranie, 2012, 24 min
O lume mai bună / A Better World / Un Monde meilleur, regia / by Sacha Feiner, 2012, 24 min
Treizeci / Thirty, regia / by Victor Dragomir, România, 2012, 30 min
Skylab / Skylab Is Falling, regia / by Manoj Jahson, India, 2012, 25 min
 
20.30 - 22.30: Focus: Aubagne International Film Festival
Firimituri / Crumbs / Les Miettes, regia / by Pierre Pinaud, France, 2008, 31 min
O cafea franţuzească / French Roast, regia / by Fabrice O. Joubert, France, 2008, 8 min
Insula câinilor / Barking Island / Chienne d'histoire, regia / by Serge Avédikian, France, 2010, 15 min
Povestea micului Paolo / The Story of Little Paolo / L'Histoire du Petit Paolo, regia / by Nicolas Liguori, France / Belgium, 2011, 22 min
Viaţă de câine / It's a Dog's Life / Merci mon chien, regia / by Julie Rembauville, Nicolas Bianco-Levrin, France / Canada, 2012, 8 min
Scurtă la mână / Tennis Elbow / Tennis Elbow, regia / by Vital Philippot, France, 2012, 17 min

Cinema Corso
12.00 - 14.00: Competition II (Rerun) / Competiţie II (Reluare)
Tura de noapte / Night Shift, regia / by Zia Mandviwalla, New Zeeland, 2012, 15 min
Ovo, regia / by Eva Pervolovici France, 2013, 12 min
Fetiţa cu dadaca mecanică / The Girl with the Mechanical Maiden, regia / by Andrew Legge, Ireland, 2012, 16 min
Betoniera / The Cement Mixer, regia / by Liviu Săndulescu, România, 2012, 15 min
Mister / Mistery / Misterio, regia ' by Chema García Ibarra, Spain, 2012, 12 min
Şi viii plâng / The Living Cry Too / Os Vivos Tambem Choram, regia / by Basil Da Cunha, Switzerland / Portugal, 2012, 30 min
Sunt o femeie independentă / I'm a Self Made Woman / Ja sam svoj zivot poslozila, regia / by Sonja Tarokic, Croatia, 2012, 27 min

14.30 - 16.30: Competition III (Rerun) / Competiţie III (Reluare)
Marion, regia / by Julian Zuazo, Spain, 2012, 18 min
Pălmuiala / The Dickslap / La Bifle, regia / by Jean-Baptiste Saurel, France, 2012, 25 min
În timp ce flăcările se înălţau / As the Flames Rose / O Que Arde Cura, regia / by João Rui Guerra da Mata, Portugal, 2012, 27 min
În acvariu / In the Fishtank, regia / by Tudor Cristian Jurgiu, România, 2012, 21 min
Kaiser & König, regia / by Timon Modersohn, Germany, 2012, 37 min

17.00 - 19.00: Short Matters! European Film Academy Nominees on Tour I
Dimineaţa de Sfântul Anton / Morning of Saint Anthony's Day / Manhã de Santo António, regia / by João Pedro Rodrigues, Portugal, 2012, 25 min
Ambasadorul şi cu mine / The Ambassador And Me / L'Ambassadeur et moi, regia / by Jan Czarlewski, Switzerland, 2011, 15 min
În tăcere / Silent / Sessiz/Be Deng, regia / by L. Rezan Yeşilbaş, Turkey, 2012, 14 min
La capătul Pământului / Back of Beyond, regia / by Michael Lennox, UK, 2011, 25 min
Cum se culeg fructele de pădure / How To Pick Berries / Miten Marjoja Poimitaan, regia / by Elina Talvensaari, Finland, 2010, 18 min
Două inimi / Two Hearts, regia / by Darren Thornton, Ireland, 2011, 17 min

19.30 - 21.30: Short Matters! European Film Academy Nominees on Tour II
Fără cadru / Out of Frame / Titloi Telous, regia / by Yorgos Zois, Greece, 2012, 10 min
Mâine va fi bine / Tomorrow Will Be Good / Demain, ça sera bien, regia / by Pauline Gay, France, 2011, 16 min
Villa Antropoff, regia / by Vladimir Leschiov & Kaspar Jancis, Latvia / Estonia, 2012, 13 min
Bestia / Beast / Csicska, regia / by Attila Till, Hungary, 2011, 20 min
Obiecţia VI / Objection VI / Einspruch VI, regia / by Rolando Colla, Switzerland, 2012, 17 min
Două vapoare în noapte / Two Ships / Vilaine fille mauvais garçon, regia / by Justine Triet, France, 2012, 30 min
Superman, Spiderman sau Batman / Superman, Spiderman or Batman, regia / by Tudor Giurgiu, România, 2011, 11 min

Cinema Patria
20.00 - 22.00: Oscars Night
Moartea unei umbre / Death of a Shadow / Dood van een Schaduw, regia / by Tom Van Avermaet, Ellen De Waele, Belgium / France, 2012, 20 min
Henry, regia / by Yan England, Canada, 2011, 21 min
Stingerea / Curfew, regia / by Shawn Christensen, USA, 2012, 19 min
Băieţii Buzkashi / Buzkashi Boys, regia / by Sam French, Ariel Nasr, Afghanistan / USA, 2012, 28 min
Asad, regia / by Bryan Buckley, Mino Jarjoura, South Africa / USA, 2012, 18 min

Café Verona Cărtureşti
10.00 - 12.00: Seminar on Sound Design / Seminar de sound design
The interplay of sound design and musical composition for film / Interacţiunea dintre sound design şi muzica de film. Roar Skau Olsen (sound-designer, Sweden)

12.30 - 14.00: Seminar on Post-production / Seminar de postproducţie
Established post-production professionals from România presenting the latest equipments and developments in their field / Trei dintre cele mai importante studiouri de postproducţie din România prezintă ultimele echipamente şi progrese în domeniu. Abis Studio, Digital Cube, Chainsaw Europe

14.30 - 15.30: Aubagne International Film Festival: a platform for musical composition for films / Festivalul Internaţional de Film de la Aubagne: o platformă pentru compozitorii de muzică de film

Saturday, April 13 / Sâmbătă, 13 aprilie 2013

Cinema Studio
11.00 - 14.00: NexT Kids
Ginjas, regia / by Zepe (José Pedro Cavalheiro), Humberto Santana, Portugal, 2011, 2 min
Simfonia monştrilor / Monstersymphony / Monstersinfonie, regia / by Kiana Naghshineh, Germany, 2012, 3 min
Jocuri cu umbre / Shadow Play / Gölge Oyunu, regia / by Sinan Sertel, Turkey, 2012, 6 min
Păpuşa / The Doll / Кукла, regia / by Evgenia Shlegel, Russia, 2012, 5 min
Uriaşul / The Giant / O Xigante, regia / by Luís da Matta Almeida, Júlio Vanzeler, Spain / Portugal, 2012, 11 min
Trece trenul / As the Train Goes By, regia / by Mickaël Muraz, France, 2012, 4 min
Povestea creionului roşu / Life Story of Red Pencil / Dastane Zendegiye Medade Ghermez, regia / by Ali-Reza Chitaei, Iran, 2012, 7 min
Rising Hope, regia / by Milen Vitanov, Germany, 2012, 10 min

15.30 - 18.00: Festival Friends II + Q & A / Prietenii Festivalului II + Q & A
Un alt Crăciun / Another Christmas, regia / by Tudor Giurgiu, România, 2012, 15 min
Fotografii de familie / Family Pictures, regia / by Andrei Cohn, România, 2012, 26 min
Wonderland, regia / by Peter Kerek, România / Germania, 2012, 22 min
The Bed Is Broken, regia / by Raluca Răcean Gorgos, România, 2013, 24 min
Bad Penny, regia / by Andrei Creţulescu, România, 2013, 13 min
My Baby, regia / by Luiza Pârvu, România, 2013, 19 min

19.30 - 20.30: Awards Gala / Gala de premiere

20.30 - 22.30: Screening of the awarded films / Proiecţia filmelor premiate

Cinema Corso
12.00 - 14.00: Competition IV (Rerun) / Competiţie IV (Reluare)
.SRT /.SUB, regia / by Jossie Malis Álvarez, Chile, 2012, 15 min
Noapte bună / Good Night, regia / by Muriel d'Ansembourg, Marea Bitranie, 2012, 24 min
O lume mai bună / A Better World / Un Monde meilleur, regia / by Sacha Feiner, 2012, 24 min
Treizeci / Thirty, regia / by Victor Dragomir, România, 2012, 30 min
Skylab / Skylab Is Falling, regia / by Manoj Jahson, India, 2012, 25 min

14.30 - 16.30: Cristi & Otto - Shortfilms / Scurtmetraje
Kitschitoarele.2 FM / Kitsch Witches.2 FM, regia / by Cristian Nemescu, România, 2000,17 min
Mihai şi Cristina / Mihai and Cristina, regia / by Cristian Nemescu, sound design Andrei Toncu, România, 2001, 15 min
Poveste la scara C / C Block Story, regia / by Cristian Nemescu, sound design Andrei Toncu, România, 2002, 15 min
Marilena de la P7 / Marilena from P7, regia / by Cristian Nemescu, sound design Andrei Toncu, România, 2006, 45 min
Lampa cu căciulă / The Tube with a Hat, regia / by Radu Jude, sound design Andrei Toncu, România, 2006, 23 min
Remiza / The Draw, regia / by Valeriu Stihi, sound design Andrei Toncu, România, 2008, 2 min
Alinuţa, regia / by Matei Branea, sound design Andrei Toncu, România, 2006, 1 min

17.00 - 19.30: Cristi & Otto - California Dreamin' (endless) / California Dreamin' (nesfârşit)
California Dreamin' (endless) / California Dreamin' (nesfârşit), regia / by Cristian Nemescu, sound concept Andrei Toncu, România, 2007, 155 min

20.00 - 22.00: Comedy Night (Rerun / Reluare)
Dragon Baby, regia / by Patrick Boivin, Canada, 2012, 2 min
Pastila fericirii / The Pill of Happines, regia / by Cecilia Felmeri, România, 2012, 12 min
Studii despre isterie / Studies on Hysteria, regia / by Gabriel Borgetto, Bernd Faass, Matthias Bäuerle, Germany, 2012, 8 min
Relaxează-te, s-a terminat / Relax, It's Over, regia / by Adam Brodie, Dave Derewlany, Canada, 2011, 3 min
Cedric & Hope, regia / by Pierce Davison, Australia, 2012, 13 min
Luminaris, regia / by Juan Pablo Zaramella, Spain, 2011, 6 min
Cod roşu / Red Code, regia / by Hanno Höfer, România, 2012, 10 min
Cogito ergo scrum / Cogito Ergo Shoot!, regia / by Adel Oberto, Marea Britanie, 2012, 6 min
Câinii verzi / The Green Dogs / Les Chiens verts, regia / by Mathias Rifkiss, Colas Rifkiss, France, 2012, 20 min
O coafură la înălţime / Flight of the Pompadour, regia / by Karan Kandhari, Marea Britanie, 2012, 8 min
Regizat de / Directed by, regia / by Alban Mench, France, 2012, 18 min
Bigshot, regia / by Maurice Huvelin, France, 2012, 5 min

Café Verona Cărtureşti
10.00 - 12.30: Seminar on Film Directing / Seminar de regie de film
Deconstructing Everybody in Our Family. The don'ts of film directing / O desconstrucţie a filmului Toată lumea din familia noastră. Ce nu trebuie să faci când regizezi un film. Radu Jude, Andrei Rus

12.30 - 14.00: Acting and Directing Masterclass / Masterclass de actorie şi regie
Acting for film. Face as landscape / Actoria de film. Chipul ca peisaj. Judith Colell, Eva Basteiro-Bertoli

14.30 - 15.30: Video technology and equipment / Tehnologie şi echipamente video
How can you transform your visual ideas into high quality productions and how can you make a difference on the video market? / Cum îţi preschimbi ideile de imagine în producţii de calitate şi cum te diferenţiezi pe piaţa video? Sony, F64 Studio

Sunday, April 14 / Duminică, 14 aprilie 2013

Cinema Studio
14.30 - 16.30: Festival Friends I (Rerun) / Prietenii Festivalului I (Reluare)
Dialoguri terapeutice / Therapeutical Conversations, regia / by Andrei Georgescu, România, 2012, 14 min
În lesă / Resen / Dog Leash, regia / by Eti Tsicko, Israel, 2012, 26 min
Reuniune de familie / Family Reunion, regia / by Florina Dumitrache, România, 2012, 13 min
Florida, regia / by Catalina Molina, Austria, 2012, 7 min
Santinela / The Doorman, regia / by Pau Camarasa, Spania, 2012, 7 min
Tizi / Namesakes, regia / by Mircea Nestor, România, 2012, 30 min
The Doge's Palace, regia / by Julia Groszek, România, 2013, 27 min

17.00 - 19.40: Semaine de la critique
Linia Circulară / Circle Line, regia / by Shin Suwon, South Korea, 2012, 26 min
Alter ego / Doppelgänger / O Duplo, regia / by Juliana Rojas, Brazil, 2012, 26 min
Cină în familie / Family Dinner / Middag med Familijen, regia / by Ştefan Constantinescu, Sweden, 2012, 15 min
Hazara, regia / by Shay Levi, Israel, 2012, 19 min
Orizont / Horizon, regia / by Paul Negoescu, România, 2012, 11 min
Iepele şi papagalii / Mares and Parakeets / Yeguas y cotorras, regia / by Natalia Garagiola, Argentine, 2012, 30 min
Fluviul roşu, Song Hong / Red River, Song Hong / Fleuve rouge, Song Hong, regia / by Stéphanie Lansaque & François Leroy, France, 2012, 15 min
O dimineaţă de duminică / A Sunday Morning / Un Dimanche matin, regia / by Damien Manivel, France, 2012, 18 min

20.00 - 22.30: Screening of the Awarded Films (Rerun) / Proiecţia filmelor premiate (Reluare)

Cinema Corso
13.00 - 15.00: Festival Friends II (Rerun) / Prietenii Festivalului II (Reluare)
Un alt Crăciun / Another Christmas, regia / by Tudor Giurgiu, România, 2012, 15 min
Fotografii de familie / Family Pictures, regia / by Andrei Cohn, România, 2012, 26 min
Wonderland, regia / by Peter Kerek, România / Germania, 2012, 22 min
The Bed Is Broken, regia / by Raluca Răcean Gorgos, România, 2013, 24 min
Bad Penny, regia / by Andrei Creţulescu, România, 2013, 13 min
My Baby, regia / by Luiza Pârvu, România, 2013, 19 min

15.30 - 17.30: Short Matters! European Film Academy Nominees on Tour I (Rerun / Reluare)
Dimineaţa de Sfântul Anton / Morning of Saint Anthony's Day / Manhã de Santo António, regia / by João Pedro Rodrigues, Portugal, 2012, 25 min
Ambasadorul şi cu mine / The Ambassador And Me / L'Ambassadeur et moi, regia / by Jan Czarlewski, Switzerland, 2011, 15 min
În tăcere / Silent / Sessiz/Be Deng, regia / by L. Rezan Yeşilbaş, Turkey, 2012, 14 min
La capătul Pământului / Back of Beyond, regia / by Michael Lennox, UK, 2011, 25 min
Cum se culeg fructele de pădure / How To Pick Berries / Miten Marjoja Poimitaan, regia / by Elina Talvensaari, Finland, 2010, 18 min
Două inimi / Two Hearts, regia / by Darren Thornton, Ireland, 2011, 17 min

18.00 - 20.00: Short Matters! European Film Academy Nominees on Tour II (Rerun / Reluare)
Fără cadru / Out of Frame / Titloi Telous, regia / by Yorgos Zois, Greece, 2012, 10 min
Mâine va fi bine / Tomorrow Will Be Good / Demain, ça sera bien, regia / by Pauline Gay, France, 2011, 16 min
Villa Antropoff, regia / by Vladimir Leschiov & Kaspar Jancis, Latvia / Estonia, 2012, 13 min
Bestia / Beast / Csicska, regia / by Attila Till, Hungary, 2011, 20 min
Obiecţia VI / Objection VI / Einspruch VI, regia / by Rolando Colla, Switzerland, 2012, 17 min
Două vapoare în noapte / Two Ships / Vilaine fille mauvais garçon, regia / by Justine Triet, France, 2012, 30 min
Superman, Spiderman sau Batman / Superman, Spiderman or Batman, regia / by Tudor Giurgiu, România, 2011, 11 min

20.30 - 22.00: NexT Generation (Rerun / Reluare)
Invadatorul / The Invader / L'Envahisseur, regia / by Nicolas Provost, Belgium, 2011, 95 min

Special screenings / Proiecţii speciale

Braşov
Ceai et caetera
Str. Latina 15 / 15 Latina Str.


Wednesday, April 10, 7:30 p.m. / Miercuri, 10 aprilie 2013,19:30
Best of NexT IFF 2012

Thursday, April 11 / Joi, 11 aprilie 2013,19:30
Cristi & Otto - Shortfilms / Scurtmetraje

Friday, April 12 / Vineri, 12 aprilie 2013,19:30
Cristi & Otto - California Dreamin' (endless) / (nesfârşit)

Cluj
Casa TIFF (la Perne)
Str. Universitarilor 6 / 6 Universitarilor Str.


Wednesday, April 10, 7:00 p.m. / Miercuri, 10 aprilie 2013, 19:00
Cristi & Otto - Shortfilms / Scurtmetraje

Iaşi
Clubul Creatorilor
Complexul Ştefan cel Mare, demisol, B-dul Ştefan cel Mare şi Sfânt
Ştefan cel Mare şi Sfânt Bd., Ştefan cel Mare Complex, Underground floor


Wednesday, April 10, 8:00 p.m. / Miercuri, 10 aprilie 2013, 20:00
Cristi & Otto - Shortfilms / Scurtmetraje




 Toate articolele despre Festivalul Internaţional de film NexT, 2013


0 comentarii

Click pentru a mări imaginea


Resurse

 Alte articole de Comunicat de presă


Alte articole

 NexT are cei şapte ani de-acasă, Cezar Gheorghe
 NexT 2013: Festivalul filmelor scurte şi al prieteniilor lungi, Mihai Fulger
 Umorul unui Moromete ardelean - Şanţul, premiat la NexT, 2013, Sabina Balan
 NexT Film Festival, 2013 - Gala de Premiere a câştigătorilor, Mădălina Dumitrache
 Filme româneşti premiate la NexT, 2013, Andrei Şendrea
 Toate articolele despre Festivalul Internaţional de film NexT, 2013


SCRIEŢI LA LITERNET

Scrieţi o cronică (cu diacritice) a unui eveniment cultural la care aţi participat şi trimiteţi-o la cronici@liternet.ro. Dacă ne place, o publicăm.

Vreţi să anunţaţi un eveniment cultural pe LiterNet.ro? Îl puteţi introduce aici.


PUBLICITATE




CITIŢI-NE PE FACEBOOK


Spacer Spacer