Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Ştiri  Sageata  Festivalul de teatru tânăr Ideo Ideis, 2013

Program Ideo Ideis 8, 2013


Comunicat de presă

august 2013
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Secţiunile din cadrul programului marcate cu * au circuit închis, fiind destinate  exclusiv participanţilor.

Joi, 8 august 2013

10:00- 13:00 Train the trainers - Uta Plate*
15:30-18:30 Train the trainers - Uta Plate*
20:00-21:00 Gala de deschidere / Casa de Cultură
21:30 Petrecere: That Couch Funk Collective / Ştrand*
23:00 Concert: The Amsterdams / Ştrand
 
Vineri, 9 august 2013
 
10:00-13:30 Atelier de teatru tânăr*
10:00-12:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
10:00/13:00/17:00 Ateliere pentru părinţi şi copii / Catalactica
14:30-15:30 Spectacol pentru copii: Cele trei fire de aur, Trupa Albinuţele / Casa de Cultură
15:30-18:30 Train the trainers - Uta Plate*
15:30-18:30 Atelier coregrafie/dramaturgie/muzică/scenografie/educaţie vizuală*
18:00-20:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
20:30-22:00 Zic Zac, spectacol independent / Casa de Cultură
21:00-22:00 Suntem ceea ce iubim, spectacol independent / Conciato
22:20-23:00 Seara povestitorilor / Casa de Cultură*

Sâmbătă, 10 august 2013
 
10:00-13:30 Atelier de teatru tânăr*
10:00-12:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
10:00/13:00/17:00 Ateliere pentru părinţi şi copii / Catalactica
15:30-18:30 Train the trainers - Uta Plate*
15:30-18:30 Atelier coregrafie/dramaturgie/muzică/scenografie/educaţie vizuală*
18:00-20:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
20:30-22:00 Femeia care şi-a pierdut jartierele, Teatrul de Comedie / Casa de Cultură
21:00-22:00 Variaţiuni la invenţiuni op. 2, spectacol independent / Conciato
22:30-23:15 Seara povestitorilor / Casa de Cultură*

Duminică, 11 august 2013
10:00-13:30 Atelier de teatru tânăr*
10:00-12:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
10:00/13:00 /17:00 Ateliere pentru părinţi şi copii / Catalactica
15:30-18:30 Atelier coregrafie/dramaturgie/muzică/scenografie/educaţie vizuală*
18:00- 20:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
20:30-22:00 Colibri / Casa de Cultură
21:00-22:30 Backstage Boys - teatru de improvizaţie, spectacol independent / Conciato
22:30-23:10 Seara Povestitorilor / Casa de Cultură*

Luni, 12 august 2013

10:00-13:30 Atelier de teatru tânăr*
10:00-12:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
10:00/13:00/17:00 Ateliere pentru părinţi şi copii / Catalactica
14:30- 15:30 Spectacol pentru copii: Aventura, cu Marian Râlea / Casa de Cultură
15:30-18:30 Atelier coregrafie/dramaturgie/muzică/scenografie/educaţie vizuală*
18:00-20:00 Clovni - animaţie stradală / Parc Primărie
20:30-22:30 Biloxi Blues, Teatrul Tineretului / Casa de Cultură
21:00-22:00 Arta, spectacol independent / Conciato

Marţi, 13 august 2013

12:00-13:00 Theatron, Vulcan: Paparazzi sau Cronica unui răsărit de soare avortat, de Matei Vişniec / spectacol competiţie / Casa de Cultură
15:00-16:00 Brainstorming, Bucureşti: Cina cu prieteni, de Donald Marguiles / spectacol competiţie / Casa de Cultură
16:30-17:30 Protha, Panciu: Prinţesa şi porcarul, de Dumitru Solomon / spectacol competiţie / Casa de Cultură
19:30-20:50 Zi că-i bine, Green Hours / Casa de Cultură
20:00-21:30 Ce poţi să faci în 10 minute?, Godot / Conciato
21:00-23:00 Cinemateca târzie /Casa de Cultură*
 
Miercuri, 14 august 2013
 
12:00-13:00 Atelierul de Teatru, Botoşani: Să nu mă părăseşti, după romanul lui Kazuo Ishiguro / spectacol competiţie / Casa de Cultură
15:00-16:00 Oglinzi, Sinaia: Crize, de Mihai Ignat / spectacol competiţie / Casa de Cultură
16:30-17:30 Yorick, Bucureşti: Petrecerea, de Gabriel Pintilei / spectacol competiţie / Casa de Cultură
19:30-21:00 Fă-mi loc! / Casa de Cultură
20:00-21:30 Pisica verde, spectacol independent /Conciato
21:15-23:00 Cinemateca târzie / Casa de Cultură*
 
Joi, 15 august 2013
 
12:00-13:00 AS, Bucureşti: Never let me go, după romanul lui Kazuo Ishiguro / spectacol competiţie / Casa de Cultură
15:00-16:00 Bon Ton, Iaşi: Dresaţi şi oameni?, adaptare după Dresoare de fantome, de Ion Băieşu / spectacol competiţie / Casa de Cultură
16:30-17:30 Drama Club, Botoşani: La lilieci, de Marin Sorescu / spectacol competiţie / Casa de Cultură
19:30-21:00 Elixirul, UNATC / Casa de Cultură
20:00-21:30 Zorba, Unteatru / Conciato
 
Vineri, 16 august 2013
 
10:30-12:30 Masterclass - juriul Ideo Ideis (Cătălin Ştefănescu, Marius Manole, Andi Vasluianu, Medeea Marinescu, Vlad Zamfirescu)
14:15-16:00 Masterclass - Constantin Chiriac (moderator - Cătălin Ştefănescu)
16:15-18:00 Masterclass - Marian Râlea (moderator - Cătălin Ştefănescu)
20:00-21:30 Gala de închidere / Casa de Cultură
22:00 Petrecere de final: Pantazică / Ştrand*
23:00 Concert: Robin & the Backstabbers / Ştrand

Descarcă caietul-program al Ideo Ideis, 2013 aici..



 Toate articolele despre Festivalul de teatru tânăr Ideo Ideis, 2013


0 comentarii

Click pentru a mări imaginea


Resurse

 Alte articole de Comunicat de presă


Alte articole

 Promisiunile ALTERNOPEDIA, Comunicat de presă
 Masterclass 1 Alternopedia: Autocunoaştere cu Marius Manole, Comunicat de presă
 O bucăţică de scenă - Ideo Ideis, 2013, Vlad Bălan, un interviu cu Vlad Vodă
 Alternopedia - un nou proiect TETA, inspirat de Ideo Ideis, Comunicat de presă
 Ideo Nr. 1 - Ideo Ideis, 2013, e despre noi toţi, interviu cu participanţii debutanţi, Sabina Balan, un interviu cu Iris Tiron, George Sbîrciog, Ionuţ Biţină
 Toate articolele despre Festivalul de teatru tânăr Ideo Ideis, 2013


SCRIEŢI LA LITERNET

Scrieţi o cronică (cu diacritice) a unui eveniment cultural la care aţi participat şi trimiteţi-o la cronici@liternet.ro. Dacă ne place, o publicăm.

Vreţi să anunţaţi un eveniment cultural pe LiterNet.ro? Îl puteţi introduce aici.


PUBLICITATE




CITIŢI-NE PE FACEBOOK


Spacer Spacer