Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Ştiri  Sageata  Festivalul Internaţional de Teatru Trans.Form@ Sf. Gheorghe 2005

Programul Festivalului Internaţional de Teatru Trans.Form@ (12-19 iunie 2005)


Comunicat de presă

iunie 2005
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Festivalul Internaţional de Teatru Trans.Form@
Teatrul Andrei Mureşanu Sf. Gheorghe
12 - 19 iunie 2005


Duminică 12 iunie 2005

Sageata Ora 18.00
Deschiderea oficială a festivalului - Foaierul Teatrului Andrei Mureşanu Sfântu Gheorghe
Sageata Ora 19.00
Omul cel bun din Sîciuan de Bertold Brecht - Teatrul Tamasi Aron, Sfântu Gheorghe (sala mare)
Sageata Ora 22.30
Spectacol Talking Drums, Cluj (sala mare)


Luni 13 iunie 2005

Sageata Ora 11.00
Interior/Exterior: Alegerea spaţiului scenic - Workshop cu Silviu Purcărete (Centrul Cultural Arcuş)
Sageata Ora 17.00
A vontade das coisas de Marisa Godoy, Oona Project, Zurich, Elveţia (sala mare)
Sageata Ora 22.30
Through the bottle neck, Silent talk, de Veronika Knytlova şi Tereza Ondrova - VerTeDance Cehia (sala mare)


Marţi 14 iunie 2005

Sageata Ora 11.00
Interior/Exterior: Alegerea spaţiului scenic - Workshop cu Silviu Purcărete (Centrul Cultural Arcuş)
Sageata Ora 18.30
Acea zi de vineri/ august 1982 după Patrick Suskind - Teatrul Andrei Muresanu Sfântu Gheorghe (sala mare)
Sageata Ora 22.00
Don Quixotte de Jacques Bourgaux - Paris, Franţa (sala mică)
Sageata Ora 23.30
Kinky ZoOne de Radu Afrim - Teatrul Luni de la Green Hours, Bucureşti (Bastion)


Miercuri 15 iunie 2005

Sageata Ora 11.00
Interior/Exterior: Alegerea spaţiului scenic - Workshop cu Silviu Purcărete (Centrul Cultural Arcuş)
Sageata Ora 18.00
Orfeu sau cum să te dezbraci de pene de Nona Ciobanu - Compania Toaca în parteneriat cu Teatrul Mic Bucureşti (sala mare)
Sageata Ora 20.00
Interferencias Humanas de Susanita Freire (Anne Westphal) - Compania Puppets in action, Rio de Janiero, Brazilia (sala studio)
Sageata Ora 22.30
Dali de Mălina Andrei - Compania Sound of Progress, Bucureşti (sala mare)


Joi 16 iunie 2005

Sageata Ora 10.00
Colocviu "Corporalitatea în spectacolul de teatru contemporan"
Moderator: Mihaela Michailov (Centrul Cultural Arcuş)
Sageata Ora 17.00
Almost 3 de Marta Ladjanski şi Gyula Berger - Teatrul Ladjanski-Berger, Budapesta, Ungaria (sala mare)
Sageata Ora 22.00
Cartea cu Apollodor - Ada Milea, Dorina Chiriac şi Radu Bânzariu, Bucureşti (sala mare)


Vineri 17 iunie 2005

Sageata Ora 11.00
Spectacol lectură Crize de Mihai Ignat - Program UNITER (sala Studio)
Sageata Ora 18.00
David's boutique de Radu Afrim - Teatrul Andrei Muresanu Sfântu Gheorghe (sala mare)
Sageata Ora 23.00
Shape of things de Neil La Bute - Teatrul Act, Bucureşti (sala mare)


Sâmbătă 18 iunie 2005

Sageata Ora 11.00
Spectacol lectură 11. Mănâncă-ţi aproapele Program UNITER (sala Studio)
Sageata Ora 18.00
Interferencias Humanas de Susanita Freire (Anne Westphal) - Compania Puppets in action, Rio de Janiero, Brazilia (bus cafe)
Sageata Ora 20.00
Ubu de Alfred Jarry - Teatrul Szigligeti, Szolnok, Ungaria (sala mare)


Duminică 19 iunie 2005

Sageata Ora 11.00
Spectacol lectură Diabet de Elena Maximov - Program UNITER (sala Studio)
Sageata Ora 18.00
A malom, de Uray Peter - Studio Figura, Gheorgheni (sala mare)
Sageata Ora 21.00
Închiderea oficială a festivalului - foaierul teatrului



 Toate articolele despre Festivalul Internaţional de Teatru Trans.Form@ Sf. Gheorghe 2005


0 comentarii

Resurse

 Alte articole de Comunicat de presă


Alte articole

 Despre păpuşi fără cap şi alte corpuri transformate, Cristina Rusiecki
 Festivalul Internaţional de Teatru TRans. Form, la Sf. Gheorghe, în iunie, Nicolae Prelipceanu


SCRIEŢI LA LITERNET

Scrieţi o cronică (cu diacritice) a unui eveniment cultural la care aţi participat şi trimiteţi-o la cronici@liternet.ro. Dacă ne place, o publicăm.

Vreţi să anunţaţi un eveniment cultural pe LiterNet.ro? Îl puteţi introduce aici.


PUBLICITATE




CITIŢI-NE PE FACEBOOK


Spacer Spacer