Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Cronici diverse

Programul Festivalul internaţional de dans BucurESTi.Vest 2003


Redacţia LiterNet

septembrie 2003
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Joi 25 septembrie
18.00 BDP 1: Ion Dumitrescu & Petja Stojkova; "The new Spirit of the Balkans" (RO/BG); premiera Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu
20:00 BDP 2: Adrian Stoian "Crossroads of illusion" (RO); Ioana Macarie: "Today at 7 PM" (RO), Teatrul Odeon
22.30 BDP 3: Eduard Gabia "Bonus" (RO) Casa de Cultură Nicolae Bălcescu

Vineri, 26 septembrie
15.00 - 17.00 BDP 4: Ivo Dimchev "Volk's mother" (BG); Strada Lipscani (spectacol de stradă)
14.00 BDP Video dans; Institutul Francez
18.00 BDP 5: Isidora Stanisic & Carni Djeric "Elevator" (Serbia & Muntenegro), Teatrul Bulandra, Sala Izvor
20.00 BDP 6: Alexandra Pirici (RO)"In bloom"; Iskra Sukarova"Off at a tangent" (MK); Elissaveta Iordanova "Metamorph" (BG); Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu
22.30 BDP 7: Manuel Pelmuş "Point fix" (RO); Florin Fieroiu (RO) " "Ready (modern) Made", Casa de cultura "Nicolae Balcescu"

Sâmbătă, 27 septembrie
15.00 – 17.00 BDP 4: Ivo Dimchev "Volk's mother" (BG); Strada Lipscani (spectacol de strada)
14.00 BDP Video dans; Institutul Francez
18:00 BDP 8. Zeta Dance Company "Forest" (Grecia); DCM company, "Serial paradise"(RO), Centrul Cultural European
21.00 BDP 9: Dalija Acin "Glory Hole"(Serbia); Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu
22:30 BDP 10: Andreea Vizitiu & Raluca Iani "Plus minus" (RO), Green Hours 22

Duminica, 28 septembrie
18.00 BDP 11: Adlib "Breathing exists"(Grecia), Teatrul Bulandra, Sala Izvor
20:30 BDP 12: Ion Dumitrescu "Screensaver" (RO); Olga Glisin "Crows"; Teatrul Odeon
22.00 BDP 13: Galina Borissova "Alfred's best Friends"(RO/BG), Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu

(Notă: Spectacolele notate cu BDP fac parte din secţiunea "Balkan Dans Platform")


1 octombrie
Forward Motion, program de filme britanice - Institutul Francez, ora 19.00

2 & 3 octombrie
Premiera "Lume" Charles Linehan şi Bălănescu Quartet (GB/RO) - Teatrul Bulandra, sala Grădina Icoanei, ora 20.00

4 octombrie
"Just two dancers", spectacol compania John Jaspers (USA) - Teatrul Bulandra, sala Grădina Icoanei, ora 20.00

6 octombrie
"Question for next year" - Krystina Lhotakova & Ladislav Soukup (Cehia) - Teatrul Bulandra, sala Grădina Icoanei, ora 20

7 & 8 octombrie
"La vie heurese" compania Drift (Elveţia) - Teatrul Odeon, orele 20.00

11 octombrie
"Modelo a escala" compania L’Anonima Imperial (Spania) - Teatrul Odeon, ora 20.00

12 octombrie
"Skalen" (Franţa) - Curtea Veche (în caz de ploaie spectacolul se va ţine la Institutul Francez), ora 19.00

13 octombrie
"Grand Ecart" program prezentat de Arte France, ora 19.00 (intrarea gratuită)

14 octombrie
"Planete Bagouet" program prezentat de Institutul Francez, ora 19.00 (intrarea gratuită)

10 & 15 octombrie
Dance on screen 2002 (selecţie filme video) - Institutul Goethe, ora 19.00 (intrarea gratuită)

16 octombrie
"Serial paradise", compania DCM (RO), Teatrul Bulandra, Sala Izvor, ora 20.00

18 octombrie
American Dance Concert spectacol extraordinar Amanda Loulaki, Allyson Green, Homer Avila - Teatrul Odeon, ora 20.00




PREŢ BILETE
- spectacolele din zilele de 25, 26, 27, 28 septembrie; 84.000 lei
- spectacolele din zilele de 16 şi 17 octombrie: 84.000 lei
- spectacolele din zilele de 2, 3, 5 şi 6 octombrie: 157.500 lei
- spectacolele din zilele de 7, 8, 11 şi 18 octombrie: 150.500 lei, categoria II-a 84.000 lei

Intrarea la programul de filme de dans de la Institutul Francez şi Institutul Goethe este gratuită. Intrarea la spectacolul din data de 12 octombrie de la Complexul Curtea Veche este gratuită în limita spaţiului disponibil.

Teatrul Odeon, adresa Calea Victoriei 120, rezervări şi informaţii bilete telefon 314 72 34
Teatrul Bulandra, sala Izvor, Str. Schitu Măgureanu nr. 1, rezervări computerizate bilete: telefon 314 75 46
Teatrul Bulandra, sala Toma Caragiu (Grădina Icoanei), Str. J.-L.Calderon nr. 76 A, rezervări computerizate bilete: telefon 212 05 27
Centrul Cultural European, Str. Lipscani nr. 53, rezervări bilete telefon: 315 89 80
Institutul Goethe, str. Henri Coandă 22
Institutul Francez, Bdul. Dacia 77




0 comentarii

Click pentru a mări imaginea


Resurse

 Alte articole de Redacţia LiterNet


Alte articole

 Festivalul Internaţional de Dans BucurEŞTi-VEST, Doinel Tronaru
 Festivalul Internaţional de Dans BucurEşti.Vest - Retrospectiva 2001, Fundaţia Proiect DCM
 Scrisoare din Bucureşti - Festivalul BucurEşti.Vest 2001, Fundaţia Proiect DCM


SCRIEŢI LA LITERNET

Scrieţi o cronică (cu diacritice) a unui eveniment cultural la care aţi participat şi trimiteţi-o la cronici@liternet.ro. Dacă ne place, o publicăm.

Vreţi să anunţaţi un eveniment cultural pe LiterNet.ro? Îl puteţi introduce aici.


PUBLICITATE




CITIŢI-NE PE FACEBOOK


Spacer Spacer