iunie 2005
Festivalul Internaţional de Teatru [email protected]
Teatrul Andrei Mureşanu Sf. Gheorghe
12 - 19 iunie 2005


Duminică 12 iunie 2005

 Ora 18.00
Deschiderea oficială a festivalului - Foaierul Teatrului Andrei Mureşanu Sfântu Gheorghe
 Ora 19.00
Omul cel bun din Sîciuan de Bertold Brecht - Teatrul Tamasi Aron, Sfântu Gheorghe (sala mare)
 Ora 22.30
Spectacol Talking Drums, Cluj (sala mare)


Luni 13 iunie 2005

 Ora 11.00
Interior/Exterior: Alegerea spaţiului scenic - Workshop cu Silviu Purcărete (Centrul Cultural Arcuş)
 Ora 17.00
A vontade das coisas de Marisa Godoy, Oona Project, Zurich, Elveţia (sala mare)
 Ora 22.30
Through the bottle neck, Silent talk, de Veronika Knytlova şi Tereza Ondrova - VerTeDance Cehia (sala mare)


Marţi 14 iunie 2005

 Ora 11.00
Interior/Exterior: Alegerea spaţiului scenic - Workshop cu Silviu Purcărete (Centrul Cultural Arcuş)
 Ora 18.30
Acea zi de vineri/ august 1982 după Patrick Suskind - Teatrul Andrei Muresanu Sfântu Gheorghe (sala mare)
Ora 22.00
Don Quixotte de Jacques Bourgaux - Paris, Franţa (sala mică)
 Ora 23.30
Kinky ZoOne de Radu Afrim - Teatrul Luni de la Green Hours, Bucureşti (Bastion)


Miercuri 15 iunie 2005

 Ora 11.00
Interior/Exterior: Alegerea spaţiului scenic - Workshop cu Silviu Purcărete (Centrul Cultural Arcuş)
 Ora 18.00
Orfeu sau cum să te dezbraci de pene de Nona Ciobanu - Compania Toaca în parteneriat cu Teatrul Mic Bucureşti (sala mare)
 Ora 20.00
Interferencias Humanas de Susanita Freire (Anne Westphal) - Compania Puppets in action, Rio de Janiero, Brazilia (sala studio)
 Ora 22.30
Dali de Mălina Andrei - Compania Sound of Progress, Bucureşti (sala mare)


Joi 16 iunie 2005

 Ora 10.00
Colocviu "Corporalitatea în spectacolul de teatru contemporan"
Moderator: Mihaela Michailov (Centrul Cultural Arcuş)
 Ora 17.00
Almost 3 de Marta Ladjanski şi Gyula Berger - Teatrul Ladjanski-Berger, Budapesta, Ungaria (sala mare)
 Ora 22.00
Cartea cu Apollodor - Ada Milea, Dorina Chiriac şi Radu Bânzariu, Bucureşti (sala mare)


Vineri 17 iunie 2005

 Ora 11.00
Spectacol lectură Crize de Mihai Ignat - Program UNITER (sala Studio)
 Ora 18.00
David's boutique de Radu Afrim - Teatrul Andrei Muresanu Sfântu Gheorghe (sala mare)
 Ora 23.00
Shape of things de Neil La Bute - Teatrul Act, Bucureşti (sala mare)


Sâmbătă 18 iunie 2005

 Ora 11.00
Spectacol lectură 11. Mănâncă-ţi aproapele Program UNITER (sala Studio)
 Ora 18.00
Interferencias Humanas de Susanita Freire (Anne Westphal) - Compania Puppets in action, Rio de Janiero, Brazilia (bus cafe)
 Ora 20.00
Ubu de Alfred Jarry - Teatrul Szigligeti, Szolnok, Ungaria (sala mare)


Duminică 19 iunie 2005

 Ora 11.00
Spectacol lectură Diabet de Elena Maximov - Program UNITER (sala Studio)
 Ora 18.00
A malom, de Uray Peter - Studio Figura, Gheorgheni (sala mare)
 Ora 21.00
Închiderea oficială a festivalului - foaierul teatrului

0 comentarii

Scrieţi la LiterNet

Scrieţi o cronică (cu diacritice) a unui eveniment cultural la care aţi participat şi trimiteţi-o la [email protected] Dacă ne place, o publicăm.

Vreţi să anunţaţi un eveniment cultural pe LiterNet? Îl puteţi introduce aici.

Publicitate

Sus