octombrie 2014
Festivalul Naţional de Teatru INDEPENDENT, 2014
Sâmbătă, 1 noiembrie 2014, Festival preview
 19:00 - Cântec de leagăn (producţie PanArt, Constanţa)
Regia: Carmen Lidia Vidu
Godot Cafe-Teatru, 60 min. 

Duminică, 2 noiembrie 2014, Festival Preview
 21:30 - Orice pentru tine, Trilogia Americană I (producţie DramaForTheMasses, Bucureşti)
Regia: Doina Antohi
Godot Cafe-Teatru, 95 min.

Luni, 3 noiembrie 2014
 19:00 - Dreaming Romania (producţie Teatrul Fix, Iaşi)
Regia: Mihai Pintilei şi Radu Horghidan
Teatru de Artă Bucureşti, 90 min.
Câştigător FNTi, Ediţia I 
 
19:00 - Zic Zac (producţie UNATC "I.L. Caragiale", Bucureşti)
Coregrafia: Andrea Gavriliu
Godot Cafe-Teatru, 75 min.
 20:00 - Cel mai frumos roman din lume (producţie Unteatru, Bucureşti)
Regia: Alexandra Penciuc
Unteatru, 90 min.
 20:00 - Novecento (producţie Teatrul Plai, Bucureşti)
Regie: Alessandro Barrico
Godot Sub Scenă, 75 min.
 21:30 - Ne vom revedea în anul care a trecut (producţie Teatrul de sufragerie, Bucureşti)
Regie: Alexandru Nagy
Godot Cafe-Teatru, 80 min.

Marţi, 4 noiembrie 2014
 19:00 - Derapaje (producţie Radu Iacoban)
Regie: Iris Spiridon
Godot Sub Scenă, 65 min
 19:00 - Cântecul lebedei (producţie Teatrul Studio "Geneza Art", Chişinău)
Regie: Emil Gaju
Godot Cafe-Teatru, 75 min.
 19:30 - Ce am ales să uit (producţie Teatrul Fix, Iaşi)
Regie: Raul Codea
Teatrul Mignon, 80 min.
 20:00 - Kampf (producţie Studio M, Sf. Gheorghe)
Regizor-coregraf: Fehér Ferenc
Teatrul de pe Lipscani, 60 min.
 20:15 - Voyeur (producţie Teatrul de Artă Bucureşti)
Regie: Claudiu Istodor
Teatru de Artă Bucureşti, 70 min.
 20:30 - Un tramvai numit dorinţă (Producţie Unteatru, Bucureşti)
Regie: Andrei şi Andreea Grosu
Unteatru, 90 min.
 20:30 - Un tip descurcăreţ (Producţie Compania Teatrală BIS, Sibiu)
Regia: Flaviu Suhastru
Godot Sub Scenă, 60 min.

Miercuri, 5 noiembrie 2014
 19:00 - Trădare (producţie Unteatru, Bucureşti)
Regie: Sânziana Stoican
Unteatru, 100 min.
 19:00 - În parc (producţie Radu Iacoban)
Regie: Radu Iacoban
Godot Cafe-Teatru, 80 min.
 19:00 - Nimic nu îmi scapă (producţie UNDA ART, Bucureşti)
Regie: Mihai Baranga
Teatrul de pe Lipscani, 75 min.
 19:30 - Tanţa şi Costel (producţie Teatrul Artemotion, Oradea)
Regie: Sebastian Lupu
Teatrul Mignon, 65 min.
 19:30 - Exerciţiu după Flori pentru Algernon (producţie Compania Teatrulescu, Craiova)
Regie: Iulia Colan
Teatrul Coquette, 50 min.
 20:00 - Suntem ceea ce iubim (producţie Teatrul Luni de la Green Hours, Bucureşti)
Regie: Laura-Maria Vlădoiu
Teatrul Luni de la Green Hours, 120 min.
 20:15 - Stadiu mediu de degradare (producţie Teatrul Fix, Iaşi)
Regie: Ovidiu Caiţa
Teatru de Artă Bucureşti, 120 min.
 21:00 - Pescăruşul (Teatrul Podul, Bucureşti)
Regie: Ana Ioana Macaria, Alexandru Mike Gheorghiu
Teatrul Podul, 100 min.
 21:30 - Intuiţia Masculină, Trilogia Americană 3 (producţie DramaForTheMasses, Bucureşti)
Regie: Doina Antohi
Godot Cafe-Teatru, 95 min.

Joi, 6 noiembrie 2014
 17:15 - Şase din 49 (producţie Teatru de Artă Bucureşti)
Regie: Alexandru Maftei
Teatru de Artă Bucureşti
 19:00 - Identity Check (producţie Compania FaPt, Iaşi)
Regie: Florin Caracala
Teatrul de pe Lipscani, 75 min.
 19:00 - La lilieci (producţie Teatrul Vostru, Sibiu)
Regie: Marian Râlea
Godot Cafe-Teatru, 70 min.
 19:00 - Dacă ăla e cu aia, ai'a lui cu cine-o fi? (producţie 3/3, Brăila)
Regie: Radu Nechifor  
Unteatru, 60 min.
 19:30 - Elevator (producţie Teatrul Mignon, Bucureşti)
Regie: Dorin Boca
Teatrul Mignon, 70 min.
 20:00 - Demon Amour (producţie Teodor Ghiţă)
Regie: Teodor Ghiţă
Godot Sub Scena, 65 min.
 20:00 - Maitreyi (producţie Compania DAYA, Bucureşti)
Regie: Chris Simion
Teatrul Bulandra, 135 min.
 20:00 - Povestea poveştilor (producţie Brusc Teatru, Botoşani)
Regie: Lenuş Teodora Moraru
Teatrul Coquette, 45 min.
 20:00 - Refuz să cresc. Dacă puteţi face o mică donaţie (producţie Scrie despre tine, Bucureşti)
Teatrul Luni de la Green Hours, 60 min.
 21:15 - Poker (producţie Reactor de creaţie şi experiment, Cluj-Napoca)
Regie: Leta Popescu
Teatru de Artă Bucureşti, 55 min.
 21:30 - Carpathian Garden (producţie Radu Iacoban)
Regie: Radu Iacoban, Tudor Aaron Istodor
Godot Cafe-Teatru, 80 min.

Vineri, 7 noiembrie 2014
 19:00 - LSD Theatre Show (producţie Doctor's Studio, Bucureşti)
Regie: Horia Suru
Godot Cafe-Teatru, 90 min.
 19:00 - Common Lives (producţie În Culise la IMAGO, Bucureşti)
Regie: Cristian Bajora
În Culise la IMAGO, 60 min.
 19:30 - În 4D (producţie Reactor de creaţie şi experiment, Cluj-Napoca)
Regie: Ovidiu Căiţa
TNB Sala Media, 90 min.
 19:30 - Paravan. Două telefoane (Jamais-Vu, Bucureşti)
Regie: Matei Lucaci-Grunberg
Teatrul Mignon, 75 min.
 20:00 - G.O.D. (producţie Teatrul Luni de la Green Hours)
Regie: Marcel Ţop
Teatrul Luni de la Green Hours, 60 min. 
 20:15 - Feromonii (producţie Brusc Teatru, Botoşani)
Regie: Vlad Volf
Teatrul de Artă Bucureşti, 65 min.
 21:45 - Omul pernă (producţie UNATC "I.L. Caragiale", Bucureşti)
Regie: Florin Ion Grigoraş
Godot Cafe-Teatru, 140 min.

Sâmbătă, 8 noiembrie 2014
 19:00 - Statuia Libertăţii (producţie Contemporanis, Iaşi)
Regie: Alexandru Arion
Godot Cafe-Teatru, 60 min.
 19:00 - Proştii sub clar de lună (producţie În Culise la IMAGO, Bucureşti)
Regie: Cristian Bajora
În Culise la IMAGO, 60 min.
 19:30 - Dumnezeul de a doua zi (producţie Electric Theatre - Timişoara)
Regie: Mihaela Lichiardopol
Teatrul Mignon, 80 min
 19:00 - Copii răi (producţie ADO, Bucureşti) - ANULAT
Regie: Alexandru Mihăescu
Godot Sub Scenă, 55 min.
 19:00 - Valsul hazardului (producţie Teatrul Coquette, Bucureşti)
Regie: Ingrid Bonta
Teatrul Coquette
 21:00 - La ţigănci (producţie Unteatru, Bucureşti)
Regie: Andrei şi Andreea Grosu
Unteatru, 90 min.
 21:00 - Sex, drugs, gods and rock'n roll (producţie Compania Aradi Kamaraszinhaz, Arad)
Regie: Tapasztó Ernő
Godot Cafe-Teatru, 60 min.
 21:30 - Dragoste şi căpşuni (producţie Godot Cafe-Teatru, Bucureşti)
Regie: Marius Gâlea
Godot Sub Scenă, 80 min.

Duminică, 9 noiembrie 2014
 16:00 - Mălăieş în călcăieş (producţie Frilensăr - Iaşi)
Godot Cafe-Teatru, 60 min.
 16:15 - Dumnezeu iubeşte (producţie Teatrul IV, Bucureşti)
Regie: Tomi Cristin
Teatrul de Artă Bucureşti
 19:00 - Advertego (producţie Varoterem Projekt, Cluj-Napoca)
Regie: Botos Bálint  
TNB Sala Media, 100 min.
 19:00 - Cinci ore cu Mario (producţie Unteatru, Bucureşti)
Regie: Mariana Cămărăşan
Unteatru, 85 min.
 19:00 - Box F.M. (producţie Radu Iacoban)
Regie: Radu Iacoban
Godot Cafe-Teatru, 70 min.
 19:00 - Cockoşi (producţie Teatrul Act, Bucureşti)
Regie: Horia Suru
Teatrul Act, 90 min.
 21:30 - Gala de închidere - FNTi ediţia a II-a
Teatrul de pe Lipscani

Proiect cultural finanţat de Administraţia Fondului Cultural Naţional
Parteneri: Teatrul Act, Teatrul de Artă Bucureşti, Teatrul LUNI de la Green Hours, Godot Cafe-Teatru, Teatrul de pe Lipscani, Teatrul Coquette, Teatrul Mignon, Unteatru, În Culise Teatru Pub, Teatrul de Sufragerie
Cu sprijinul: Ambasada Statelor Unite ale Americii la Bucureşti, F64, Halewood Wines
Parteneri media: EuropaFM, 24FUN, Şapte Seri, Zile şi Nopţi, HotNews.ro, Yorick.ro, Teatru.PRO, Observatorul Cultural, Ziarul Metropolis, LiterNet.ro, Scena.ro, The ONE, SensoTV, Cooperativa Urbană, înFestival.ro, Radio România Cultural - Revista Teatrală Radio, Port.ro, B365.ro, TeenPress, Calendar Evenimente, IleanaAndrei.ro

0 comentarii

Scrieţi la LiterNet

Scrieţi o cronică (cu diacritice) a unui eveniment cultural la care aţi participat şi trimiteţi-o la [email protected] Dacă ne place, o publicăm.

Vreţi să anunţaţi un eveniment cultural pe LiterNet? Îl puteţi introduce aici.

Publicitate

Sus