Home

Home
Cititi-ne pe FacebookUrmati-ne pe TwitterFeed RSS gratuit

Spacer

Agenda LiterNet  Sageata  Ştiri  Sageata  Festivalul de film B-EST, 2012

Programul Festivalului Internaţional de Film Bucureşti, 2012


martie 2012
TextText mai micText mai mare
Versiune imprimabila Adauga cu AddThis
Luni, 19 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 19:00 - Ceremonia de deschidere
Izvorul femeilor / La source des femmes
Regia Radu Mihăileanu, 136 min.
În prezenţa regizorului
 
Marţi, 20 martie 2012
 
UNATC
ora 11:30
Masterclass Radu Mihăileanu
 
Cinema Studio
ora 17:00
Hanezu, spiritul munţilor
Regia Naomi Kawase, 90 min.
ora 19:00
Şapte opere de milostenie / Sette opere di misericordia
Regia Gianluca & Massimiliano de Serio, 103 min.
în prezenţa echipei
ora 21:00
Trebuie să vorbim despre Kevin / We Need to Talk about Kevin
Regia Lynne Ramsay, 112 min.
 
Sala Elvira Popescu
ora 18:00
Uriaşii / Les geants
Regia Bouli Lanners, 84 min.
ora 20:00
Izvorul femeilor / La source des femmes
Regia Radu Mihăileanu, 136 min.
În prezenţa regizorului
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 19:00
Detectivul Dee şi misterul flăcării fantomă / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Regia Tsui Hark, 122 min.

Miercuri, 21 martie 2012

Cinema Studio
ora 16:00
Ucigaşul / The Murderer
Regia Na Hong-jin, 140 min.
ora 19:00
Regia Vincent Garenq, 101 min.
ora 21:00
Frumoasa adormită / Sleeping Beauty
Regia Julia Leigh, 101 min.
 
Sala Elvira Popescu
ora 18:00
Trebuie să vorbim despre Kevin / We Need to Talk about Kevin
Regia Lynne Ramsay, 112 min.
ora 20:00
Hotelul Marigold / The Best Exotic Marigold Hotel
Regia John Madden, 124 min.
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 19:00
Uriaşii / Les geants
Regia Bouli Lanners, 84 min.
ora 21:00
Ochii Juliei / Los ojos de Julia
Regia Guillem Morales, 117 min.
 
Joi, 22 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 16:00
Stanley Kubrick: A Life in Pictures
Regia Jan Harlan, 137 min.
în prezenţa regizorului
ora 18:30
Lansare de carte
Tudor Caranfil - Vârstele peliculei, volumul 5
Sala de Marmură
ora 19:00
Martha Marcy May Marlene
Regia Sean Durkin, 101 min.
ora 21:00
Crimele din Snowtown
Regia Justin Kurzel, 120 min.
 
Sala Elvira Popescu
ora 18:00
Presupus vinovat / Présumé coupable
Regia Vincent Garenq, 101 min.
ora 20:00
Şapte opere de milostenie / Sette opere di misericordia
Regia Gianluca & Massimiliano de Serio, 103 min.
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 19:00
Frumoasa adormită / Sleeping Beauty
Regia Julia Leigh, 101 min.
ora 21:00
Hotelul Marigold / The Best Exotic Marigold Hotel
Regia John Madden, 124 min.
 
Vineri, 23 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 13:00
Romanian Travelling - Sarah Grimmer
Lovebox (10 min.)
Your Turn (5 min.)
În prezenţa regizoarei
ora 14:00
Strălucirea / The Shining
Regia Stanley Kubrick, 119 min.
Versiune restaurată digital
ora 17:00
Submarine
Regia Richard Ayoade, 97 min.
ora 19:00
Toată lumea din familia noastră
Regia Radu Jude, 108 min.
În prezenţa echipei
ora 21:30
Ţinutul însângerat / Red State
Regia Kevin Smith, 86 min.
 
Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 16:00
Detectivul Dee şi misterul flăcării fantomă / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Regia Tsui Hark, 122 min.
ora 19:00
Presupus vinovat / Présumé coupable
Regia Vincent Garenq, 101 min.
ora 21:00
Ucigaşul / The Murderer
Regia Na Hong-jin, 140 min.
 
Sâmbătă, 24 martie 2012

Cinema Studio
ora 11:00
Martha Marcy May Marlene
Regia Sean Durkin, 101 min.
ora 13:00
Barry Lyndon
Regia Stanley Kubrick, 184 min.
versiune restaurată digital
ora 17:00
Vânătorii de Capete / Headhunters
Regia Morten Tyldum, 100 min.
ora 19:00
Tyrannosaur
Regia Paddy Considine, 91 min.
ora 21:00
Ruşine / Shame
Regia Steve McQueen, 101 min.

Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 12:00
Băieţii din strada Pal
Regia Endre Bohem & Zoltan Fabri, 110 min
Pere sălbatice
Regia Judit Felvideki, 75 min
ora 16:00
Toată lumea din familia noastră
Regia Radu Jude, 108 min.
ora 18:00
Ţinutul însângerat / Red State
Regia Kevin Smith, 86 min.
ora 20:00
Crimele din Snowtown
Regia Justin Kurzel, 120 min.

Movieplex - Plaza Romania
ora 17:00
Hugo
Regia Martin Scorsese, 126 min

Duminică, 25 martie 2012
 
Cinema Studio
ora 11:00
Soare înşelător 3
Regia Nikita Mihalkov, 157 min.
ora 14:00
Portocala mecanică / A Clockwork Orange
Regia Stanley Kubrick, 137 min.
Versiune restaurată digital
ora 19:00  
Ceremonia de închidere
This Must Be the Place
Regia Paolo Sorrentino, 118 min.

Studioul Horia Bernea (NCRR)
ora 12:00
Fiica nimănui
Regia Judit Elek & Laszlo Ranody, 75 min
Vuk
Regia Attila Dargay, 79 min
ora 15:00
Tyrannosaur
Regia Paddy Considine, 91 min.
ora 17:00
Vânătorii de Capete / Headhunters
Regia Morten Tyldum, 100 min.
ora 19:00
Submarine
Regia Richard Ayoade, 97 min.
ora 21:00
Ruşine / Shame
Regia Steve McQueen, 101 min.


Descarcă broşura Festivalului Internaţional de Film "Bucureşti", 2012 aici..



 Toate articolele despre Festivalul de film B-EST, 2012


0 comentarii

Spacer Spacer